Sfaturi achizitie rulota

Post Reply
Alex-Roland
Van / Campervan sau RV: Nu am deocamdata.
Residence City: Corbeanca
Country: Romania

Re: Sfaturi achizitie rulota

Post by Alex-Roland » 13 Jan 2015, 21:58

Salutare tuturor.
Dat fiind acest topic deja deschis, consider ca nu e cazul sa deschid altul abordand acest Subiect.
Cum deja ati ghicit, sunt in cautarea unei rulote. Inainte de a stressa lumea pe aici cerand sfaturi as vrea sa intreb ceva important pt mine. Stie cineva daca rulota aceasta: http://www.rulotesecondhand.net/anuntur ... and-465tf/" onclick="window.open(this.href);return false; s-a vandut deja? Incerc de cateva zile sa contactez vanzatorul prin toate metodele si nu reusesc. La mailuri nu raspunde, telefonul imi baga enervanta casutza vocala iar la sms deasemenea, nici un raspuns.

Alex-Roland

Post by Alex-Roland » 18 Jan 2015, 21:52

:imnewhere
Nu stie nimeni nimic sau acest forum nu mai e frecventat? Constat ca nu prea mai sunt posturi pe aici de cam multa vreme. Daca totusi mai e activ forumul, va rog sa imi spuna si mie cineva. Merci mult.

cata
Van / Campervan sau RV: Mazda
Residence City: Bucuresti

Post by cata » 19 Jan 2015, 20:53

Forumul functioneaza dupa cum observi insa interesul rulotistilor este scazut, cel putin in aceasta perioada.
Majoritatea cauta raspunsuri dar putini sunt cei care le ofera.
In legatura cu rulota, daca vanzatorul nu raspunde, pierzi vremea, rulote noi gasesti si la Dej la Luidort Peti care este importator direct. Nu mai am numarul sau adresa dar sigur gasesti cu "Goagle"
Pentru englezoaice Second-Hand este utilizatorul "kistler" de pe forum, in rest sigur vei gasi si alti dealeri de rulote SH ce aduc rulote din Olanda sau Germania.

kistler
Van / Campervan sau RV: Sprinter 350
Residence City: Iasi
Country: Iasi

Post by kistler » 19 Jan 2015, 21:09

...
Pentru englezoaice Second-Hand este utilizatorul "kistler" de pe forum...
Pentru informatii oricand cu placere, dar nu ma ocup cu aducerea de rulote. Tot ce am schimbat pana acum a fost din pasiune personala. :ro

cata
Van / Campervan sau RV: Mazda
Residence City: Bucuresti

Post by cata » 19 Jan 2015, 21:23

Scuze...

Alex-Roland

Post by Alex-Roland » 19 Jan 2015, 23:29

Merci Cata. Kistler mi-a raspuns in alt topic, cel in care sunt postate acele sfaturi pt incepatori. Foarte interesante si utile informatii.
Am incercat acolo sa detaliez cam ce doresc si care este viziunea mea despre rulota si turismul cu asa ceva.
Sunt de acord ca cei mai multi cauta informatii si putini le ofera. Dat fiind faptul ca sunt "rookey" in domeniul casutelor pe roti, motorizate sau tractacte, nu prea cred ca as avea ce informatii sa ofer. Recunosc, am ceva idei care s-ar putea sa fie folositoare si pe care nu le-am gasit pe aici dar nu cred ca deocamdata e cazul sa imi dau eu cu parerea. Oricum, trebuie sa le aprofundez si verific in masura posibilului
Ii multumesc si aici lui Kistler pt raspunsul din celalalt topic. Am remarcat din cele ce spunea ca are cunostinte multe si solide in acest domeniu.

Alex-Roland

Post by Alex-Roland » 19 Jan 2015, 23:32

Apropose de rulota de care pomeneam, vanduta sa nu, am abandonat ideea. Cu toate avantajele pretului mic raportat la faptul ca rulota era nefolosita, nu prea era ceea ce visez eu. Doar impartirea spatiului si toaleta cu dus erau exact ce vreau.

Post Reply