RACLET Quickstop X Trail

Post Reply
iulirx
Van / Campervan sau RV: inca nu am
Residence City: Ploiesti
Country: Romania

RACLET Quickstop X Trail

Post by iulirx » 19 Aug 2015, 16:36

quickstop-2015.jpg
Capture.JPG
http://www.raclet-trailertents.com/m-10 ... cBtb_nrRZg

M-ar bate gindul sa dau aproximativ 12000 usd pe asa ceva...
Ma incinta ca remorca are amortizoare si frina proprie, are ecartament apropiat de al masinii ( volvo s60), cortul se monteaza / demonteaza relativ repede si usor, nu ating solul decit cu remorca.
M-am gindit ca o s-o comand si cu bucataria aceea mica ( cred ca e utila ).
Deasemenea m-am gindit sa achizitionez un gard electric ( am mai vazut prin Elvetia si Franta corturi imprejmuite cu gard electric alimentate la baterie de 12V) impotriva animalelor pentru zone ca Bolboci si pentru zone frecventate de ursi unde ma duc singur, sau aproape singur...
Daca sint recomandari si/sau sfaturi , opinii in legatura cu aceasta achizitie, sint foarte bucuros sa le citesc.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Anton

Re: RACLET Quickstop X Trail

Post by Anton » 19 Aug 2015, 19:24

Acestei remorci-cort ai lipseste incalzirea care este chiar necesara la munte
Nu am vazut sa aibe nici frigider iar pretul, pentru mine, mi se pare mare.
Aragazul si chiuveta, "acea bucatarie mica" ar fi trebuit sa fie incluse in pret si nu optionale.
Cortul exterior este optional si va trebui sa-l comanzi si pe acela si asta implica alte costuri.
Cortul exterior este necesar pentru activitatile zilnice, te apara de ploaie, soare si vant.
Nu cunosc ce poti gasi in EU si nici la ce pret dar este bine sa cantaresti cu atentie toate ofertele tinand cont de dotari, fiabilitate, pret.
Te-ai gandit la o rulota mai mica dar spatioasa?

P.S. Garduri electrice cu acumulator si celule solare pentru incarcare am vazut si la noi pe pasunile din Apuseni sau Maramures. Este o idee buna. :S_THUM119
quickstop-2015-plans.gif
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply