Unde va spalati RV-urile?

Forum pentru discutii care nu-si gasesc locul in celelalte forumuri.
For topics that don't fit in any of the above categories.
Post Reply
vladulescuc
Van / Campervan sau RV: elddis whirlwind
Residence City: bucuresti
Country: romania

Unde va spalati RV-urile?

Post by vladulescuc » 03 Apr 2011, 19:11

Salut,

Unde va spalati RV-urile? De ceva timp caut sa gasesc o spalatorie din care odata intrat....sa si pot iesii. Variantele cu bagatul/iesitul cu spatele din spalatorie nu ma incanta (timp, spatiu de manevra limitat si mai sunt si rulotist incepator :imnewhere). Sincer m-ar avantaja o spalatorie unde as putea sa intru cu fata si sa ies tot cu fata (preferabil in sectorul 3).

Multumesc

george chirila

Re: Unde va spalati RV-urile?

Post by george chirila » 03 Apr 2011, 23:02

Salut. Exista ,dupa cunostintele mele ,o spalatorie pe Cheiul Dambovitei . Mai precis este amplasata ,cum vii pe Mihai Bravu ,ultima intersectie la stanga pana sa treci podul spre Sos. Vacaresti . Stiu ca este inalta ,deci poti sa intrii cu rulota ,sa intri cu fata si sa iesi tot .......cu fata :laughing :bye :bye

vladulescuc

Post by vladulescuc » 04 Apr 2011, 21:09

multumesc...o sa ma duc sa vad...

george chirila

Post by george chirila » 04 Apr 2011, 22:48

Oricum o sa ma interesez,daca mai exista si alte spalatorii de genul asta ,si va tin la curent . Numai de bine !! :salute :salute

cosmin iordache
Van / Campervan sau RV: "o enlezoaica"
Residence City: Northampton
Country: United Kingdom

Post by cosmin iordache » 06 Apr 2011, 00:28

Din punctul meu de vedere, sa spleli rulota la spalatorie e un risc! Presiunea facuta cu vap-ul, in niciun caz nu-i face bine rulotei. Imbinarile dintre pereti sunt facute cu un fel de mastic, in cele mai multe cazuri imbatranit, sau resigilate cu silicon, iar apa la acea presiune isi poate face loc si cu timpul apar infiltratii.
Basca ca baietii din spalatorii nu prea tin cont de ceea ce le transmiti, si vor da cu presiune si pe langa geamuri -o sa-ti ude si pateze in interior, si cand vor da de un gainat, o sa incerce sa-l ia cu vap-ul, ca doar nu vrei sa se oboseasca sa dea cu buretele, si o sa ia si o parte din colantul de design-asta am patit eu!!!

vladulescuc

Post by vladulescuc » 06 Apr 2011, 20:25

cosmin iordache wrote:Din punctul meu de vedere, sa spleli rulota la spalatorie e un risc! Presiunea facuta cu vap-ul, in niciun caz nu-i face bine rulotei. Imbinarile dintre pereti sunt facute cu un fel de mastic, in cele mai multe cazuri imbatranit, sau resigilate cu silicon, iar apa la acea presiune isi poate face loc si cu timpul apar infiltratii.
Basca ca baietii din spalatorii nu prea tin cont de ceea ce le transmiti, si vor da cu presiune si pe langa geamuri -o sa-ti ude si pateze in interior, si cand vor da de un gainat, o sa incerce sa-l ia cu vap-ul, ca doar nu vrei sa se oboseasca sa dea cu buretele, si o sa ia si o parte din colantul de design-asta am patit eu!!!
Multumesc de raspuns, vroiam sa ma duc in weekend.....abia am luat-o si e tare murdara....o spal la galeata

adrian05ro

Post by adrian05ro » 15 Apr 2011, 11:34

eu unul am spalat-o si la spalatorie , cu furtunul cu presiune
nu vad nimic rau in asta, deoarece daca la o spalare din asta iti intra apa in rulota inseamna ca este ceva in neregula cu acesta( rulota) , nu este etansata corespunzator
ar insemna ca daca afara ploua si bate vantul mai tare ( hai sa spunem o vijelie de vara ) ar trebui sa lasam rulota si sa ne adapostim sub pomi , cu pelerina in cap - ceea ce nu mi se pare deloc OK
tocmai , la o spalare din asta cu jet-ul ai ocazia sa vezi daca garniturile de etansare sunt bune ; sunt de acord sa nu insisti cu presiunea pe grilele de aerisire de la frigider sau de la boilerul pe gaz

in continuare , fiecare decide daca este bine sau nu sa o spele la spalatorie ; daca nu , vorba colegului : galeata , perie , furtun de apa , un scaunel , si.................la treaba :S_THUM119

adrian05ro

Post by adrian05ro » 05 Dec 2013, 17:31

Cautati spalatorii de camioane si atunci o sa intrati-iesiti fara probleme majore :apploud

Post Reply