Noua mea rulota - Bayerland Vitesse 400D

cornell
Van / Campervan sau RV: caravelair bamba 330
Residence City: iasi
Country: romania

Re: Noua mea rulota

Post by cornell » 16 Mar 2011, 14:53

Poti sa ne spui cat a costat?Eu am fost in Olanda si dupa negocieri asa ca in Romania am ajuns la 1000 de euro.Problema este ca nu are cort.Are doar o coverta si nu prea ma satisface.Am mai calatorit cu niste prieteni cu rulote si am constatat importanta cortului.
Felicitari inca odata!

adrian05ro

Post by adrian05ro » 16 Mar 2011, 16:17

cornell,
vezi ca un cort pentru rulota este incepand de la 600EURO in sus
partea proasta este ca daca nu este "al ei , original" poti avea surprize sa nu se potriveasca
asadar , incearca sa iei o rulota cat mai completa :S_THUM119

Florin Tutunaru
Van / Campervan sau RV: SWIFT CORNICHE + PASSAT..0766367662
Residence City: Alexandria
Country: Romania

Post by Florin Tutunaru » 17 Mar 2011, 14:48

Multumiri pentru tot, am sa raspund pe rand...Adrian05ro, inca nu am scos-o in lume, voi avea concediu de Paste asa ca intentionez sa o scot atunci in lume, de 1 Mai voi fi sigur pe Valea cerbului, cat despre stiuca va astept daca sunteti hotarati sambata sau duminica 19-20 .03.20100 sa facem treaba. Eu asa intentionez desii soata zice sa o preumblez pe la Slanic PH (ssssst poate nu citeste asta si ma scot) Deci daca doriti va astept pentru sambata sau duminica...eu oricum merg.

adrian05ro

Post by adrian05ro » 17 Mar 2011, 15:07

Comandante ,
nu vreau sa-ti tai din elan DAR te rog sa tii cont de urmatoarele :
- pe Valea Cerbului de 1Mai o sa fie "omor calificat deosebit de grav" ; daca te uiti prin postari eu unul am spus ca nu o sa mai calc pe acolo prea curand , poate chiar deloc ( zgomot , praf , nesimtiti cat cuprinde , etc ....)
- la Slanic Prahova nu ai ce cauta cu rulota , poate doar asa cu masina o excursie de o zi sa vezi ce s-a mai construit sau s-a mai daramat pe acolo
- cu pescuitul ti-am dat deja un raspuns , si te astept cu lansarea oficiala a invitatiei

Bafta ! :S_THUM119

adrian05ro

Post by adrian05ro » 17 Mar 2011, 15:07

Comandante ,
nu vreau sa-ti tai din elan DAR te rog sa tii cont de urmatoarele :
- pe Valea Cerbului de 1Mai o sa fie "omor calificat deosebit de grav" ; daca te uiti prin postari eu unul am spus ca nu o sa mai calc pe acolo prea curand , poate chiar deloc ( zgomot , praf , nesimtiti cat cuprinde , etc ....)
- la Slanic Prahova nu ai ce cauta cu rulota , poate doar asa cu masina o excursie de o zi sa vezi ce s-a mai construit sau s-a mai daramat pe acolo
- cu pescuitul ti-am dat deja un raspuns , si te astept cu lansarea oficiala a invitatiei

Bafta ! :S_THUM119

Florin Tutunaru

Post by Florin Tutunaru » 17 Mar 2011, 15:41

Gata, am exculs Slanicul, se pare ca vor fi doritori pentru pescuit 19-20.03 la Seaca. Cei care doresc putem face o chestie...sa va astept la Alexandria, sa zicem iesirea din Alexandria spre Turnu magurele imediat dupa ce traversati calea ferata pt ca este spatiu pentru mai multe rulota apoi in frunte cu ,,il commandante" cum imi zice adrian05ro vom purcede sa scoatem tot pestele din dunare.

cornell
Van / Campervan sau RV: caravelair bamba 330
Residence City: iasi
Country: romania

Post by cornell » 17 Mar 2011, 18:58

cornell,
vezi ca un cort pentru rulota este incepand de la 600EURO in sus
partea proasta este ca daca nu este "al ei , original" poti avea surprize sa nu se potriveasca
asadar , incearca sa iei o rulota cat mai completa

Mai speriat deja! Am gasit in Olanda unul cu 100 de euro.Sper sa fie cat mai apropiat de forma si marimea rulotei.Prea multe nu mai am ce face pentru ca deja e in curte.Asta e!

george chirila

Post by george chirila » 18 Mar 2011, 16:51

Cornele sa-ti calauzesti rulota ,pe drumuri lungi si line ,fara probleme !!! :salute :salute

adrian05ro

Post by adrian05ro » 18 Mar 2011, 18:19

drumurile par line daca ai amortizoare bune :laughing
de lungime, depinde de rezistenta la condus :S_THUM119
ramane cum am stabilit , coane Cornele , sa ne vedm cu bine :drinking3

Florin Tutunaru

Post by Florin Tutunaru » 28 Apr 2011, 21:37

Cornell imi cer scuze pentru intarziere, la 1000E daca ai gasit-o ca a mea este de vis, eu am dar inca odata si ceva pe ea,cat despre cort sau marimea lui cred ca s-a mai discutat pe forul, trebuie sa masori de la pamant, pe toata lungimea sinei pana la pamant in partea celalalta. Aceea este lungimea cortului de care ai nevoie.

Post Reply