Transformator

Post Reply
fuchs331
Residence City: Bucuresti
Country: Romania

Transformator

Post by fuchs331 » 13 Feb 2014, 11:55

Buna ziua tuturor, am achizitionat recent o rulota Elddis Hurricane EX300, numai ca am o problema. Cel de la care am luat-o, mi-a spus ca imi trebuie un invertor sau transformator pentru cand o bag la 220V, sa pot folosii ce este inauntru.
Umbland prin actele iei am gasit un manual de la Chargher and Power Supply Unit de la ZIG X-7, am cautat prin rulota dar nu am gasit nicaieri acest aparat, iar langa tabloul de sigurante din spate exista spatiu gol.
Asa am gasit pe net un transformator care e si redresor dar nu stiu cum se poate conecteaza si daca este bun.
Acesta este produsul care l-am gasit http://www.motorhome.ro/baterii/025%20ACB200M.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; si astept si eu un sfat.
Multumesc si toate cele bune. Mai spre dupa-amiaza o sa pun si poze de langa tabolul electric.

kistler
Van / Campervan sau RV: Sprinter 350
Residence City: Iasi
Country: Iasi

Re: Transformator

Post by kistler » 13 Feb 2014, 20:32

Aceasta piesa iti lipseste tie?
Nu trebuia sa cumperi cu partea partea electrica incompleta.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fuchs331
Residence City: Bucuresti
Country: Romania

Post by fuchs331 » 13 Feb 2014, 21:36

Da aceasta este piesa lipsa, am cautat in manuale si pe net si am gasit asta e partea lipsa. Am demontat si la tabloul general de curent si am gasit firele acolo.
Acuma ce as putea cumpara in locul lui? Sau ceva asemanator pentru a putea fi si transformator si redresor?

kistler
Van / Campervan sau RV: Sprinter 350
Residence City: Iasi
Country: Iasi

Post by kistler » 14 Feb 2014, 09:54

Daca ar fi rulota mea eu mi-as cumpara numai originalul lipsa.

Post Reply